Ułatwienia dostępu

Dzień Dziecka

Razem stworzyliśmy dzieciom wyjątkowy dzień!  
29 maja 2026 r. w piątek wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie mieli przyjemność współorganizować obchody Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie.  
Podczas wydarzenia nie brakowało atrakcji i uśmiechów. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się przy:

  • dmuchańcu
  • tworzeniu kolorowych bransoletek
  • tatuażach
  • kolorowych warkoczykach
  • malowaniu twarzy

To był dzień pełen radości, pozytywnej energii i niezapomnianych chwil. Największą nagrodą były dla nas uśmiechy dzieci oraz wspólnie spędzony czas.  
Serdecznie dziękujemy Pani Ewa Budzińska - Dyrektorce Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie za zaproszenie i możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Cieszymy się, że jako Szkolne Koło Wolontariatu mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia tak pięknego święta.  

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Kosiedowskiej, która wsparła nas kwotą 800,00 zł, dzięki czemu możliwe było zapewnienie dzieciom dmuchańca.  

Dziękujemy również wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę prowadzoną w CKZiU w Wołowie. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 491,76 zł!  Zebrane środki zostały przeznaczone na zakup lodów, balonów, naklejek oraz tatuaży dla dzieci.   
Dziękujemy wszystkim za okazane serce, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. 
Razem możemy więcej!  

SKW

Profesjonalna Szkoła Roku 2025

Tytuł „Profesjonalna Szkoła Roku 2025” dla Technikum nr 1 w Wołowie

Dnia   28 maja 2026r.  Technikum  nr 1 w Wołowie  jako  jedyna  placówka z województwa  dolnośląskiego znalazła się w gronie  laureatów ogólnopolskiego  Konkursu  Profesjonalna Szkoła Roku 2025, zorganizowanego przez Fundację Rozwoju  Systemu Edukacji.  Technikum nr 1 w Wołowie zdobyło  2 miejsce  w prestiżowym konkursie w  branży transport, spedycja, logistyka  i zyskało uznanie  ekspertów zajmujących się  rozwojem  edukacji zawodowej.

To  wyjątkowe  osiągnięcie   ma szczególne  znaczenie ponieważ  o miano laureata ubiegało się 180 szkół, w tym 23 technika logistyczne z  całego kraju.  Konkurs realizowany jest  w ramach projektu „Opracowanie  i  przetestowanie  modelu Branżowej Szkoły Ćwiczeń”( BSĆ), współfinansowanego z programu  Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Nagrody laureatom  wręczyła  Alina Prochasek -  członkini  zarządu FRSE, Henryk Kiepura – wiceminister  Edukacji Narodowej,  Piotr Bartosiak – Dyrektor Departamentu  Kształcenia Zawodowego MEN oraz Anna Makówka-Kwapisiewicz  Dyrektor Biura Ministra  w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

W imieniu społeczności  szkolnej  nagrodę  odebrały Barbara Żeliźniak - dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie oraz  Izabela Michońska – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

To sukces, który potwierdza  wysoki poziom kształcenia  zawodowego oraz  skuteczność nowoczesnych metod nauczania.

Zdobyty tytuł potwierdza, że Szkoła  należy dziś do grona najlepszych placówek  zawodowych w Polsce i  stanowi  wzór nowoczesnej  edukacji branżowej. To miejsce, w którym  pasja, wiedza i umiejętności praktyczne tworzą solidne  fundamenty przyszłości młodych ludzi.

To sukces całej społeczności  szkolnej – dyrekcji, nauczycieli, uczniów  oraz  partnerów współpracujących ze Szkołą. Serdeczne gratulacje, należą się wszystkim, którzy swoją codzienną pracą i zaangażowaniem przyczyniają się  do budowania  renomy Technikum nr 1 w Wołowie i promowania  Wołowa na  arenie  ogólnopolskiej.

Technikum logistyczne  w finale  konkursu

Technikum LOGISTYCZNE  w finale  konkursu ‘PROFESJONALNA SZKOLA ROKU 2025”.

  Z dumą informujemy, że  Nasze technikum  w branży logistycznej  przystąpiło do konkursu „Profesjonalna Szkoła Roku”, który  jest inicjatywą realizowaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w ramach projektu dotyczącego opracowania modelu Branżowej Szkoły Ćwiczeń. Celem konkursu jest identyfikacja i promocja najlepszych praktyk edukacyjnych w obszarze kształcenia zawodowego oraz wyróżnienie szkół osiągających wysokie wyniki i stosujących nowoczesne metody nauczania. Wniosek konkursowy szkoły składany w branży logistycznej   pozytywnie przeszedł ocenę  merytoryczną  w konkursie i jest w gronie 36 Finalistów z obszaru całego kraju..  Podczas konferencji  podsumowującej  konkurs   w dniu 28 maja 2026r. w Warszawie,  na którą zostaliśmy zaproszeni, zostaną ogłoszone ostateczne wyniki i nastąpi wręczenie nagród laureatom i szkołom wyróżnionym. Gratuluję  nauczycielom uczącym  w zawodzie technik logistyk  za ich   spektakularną pracę, za pasję, z którą codziennie podchodzą do swoich obowiązków, za  nieustanne dokształcanie  dzięki któremu młodzież  uzyskuje  aktualną wiedzę oraz umiejętności  dostosowane do współczesnych realiów rynku pracy oraz za nowatorskie metody pracy. Dzięki  takim działaniom  przygotowanie wniosku było  jedynie formalnością. Gratuluję  uczniom  i absolwentom Technikum  z roku 2025  uzyskania tytułu  technika logistyka, wysokich wyników zdawalności egzaminów zawodowych osiągniętych dzięki  wymagającej kadrze, udziałowi w realizacji różnego rodzaju projektów szkolnych w kraju i za granicą, za otwartość  na wiedzę oraz działalność na rzecz szkoły. NAPRAWDĘ - NAUKA POPŁACA.

Trzymamy kciuki  za   ostateczne  wyniki  konkursu  w dniu 28 maja.

Strona konkursu

 Barbara Żeliźniak – dyrektor szkoły

Stypendia Starosty

Stypendia Starosty Powiatu Wołowskiego rozdane

W tym semestrze b. r. szk. stypendystami  Starosty Powiatu Wołowskiego w Technikum  nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w  Wołowie  zostali  Adam Serwatyński, Jakub Staszczyk, Marcin Konieczny oraz Jakub Bajcar. Chłopcy  otrzymali dyplomy,  gratulacje  z rąk p. Starosty Jana Janasa  oraz uzyskali gratyfikacje  finansowe za osiągniecia sportowe w dyscyplinach, które trenują i które są dla nich codzienną pasją.  Należy wspomnieć, że uczniowie realizują się sportowo i osiągają  wysokie wyniki, które są okupione   wielogodzinną pracą, wytrwałością  oraz zamiłowaniem. Niech wyróżnieni będą natchnieniem dla innych szkolnych kolegów  i przykładem, że można  robić to co się kocha, czerpać z tego radość i  satysfakcję a w oczach innych zyskać uznanie  i szacunek. BRAWO CHŁOPAKI!

Akcja krwiodawstwa

Kościuszkowcy zapraszają na akcję krwiodawstwa w wyjątkowym dniu dla każdego z nas!
❤ Dzień Matki
26 maja 2026 roku
godzina 8.30 - 12.00
Miejsce: Sala konferencyjna
Przyjdź! Pomagaj razem z nami i z RCKiK we Wrocławiu!

Kościuszkowcy w Operze

Opera Wrocławska kolejny raz w tym roku ugościła Kościuszkowców 😍 W piątkowe popołudnie 15 maja 2026 roku  wyruszyliśmy do Wrocławia na spotkanie z kulturą na najwyższym poziomie😍 Tym razem delektowaliśmy się przepięknym spektaklem "Kopciuszek" Gioacchino Rossiniego. Libretto Opery wywodzące się z bajki Charlesa Perraulta pokazuje dobro i zło tego świata. A najważniejsze przesłanie tej  sztuki operowej - największą zemstą jest wybaczenie - powinno na zawsze zagościć w sercu każdego człowieka. W  dzisiejszym świecie, gdzie tyle zła, hejtu i mowy nienawiści obraz artystyczny  poprzez przekaz pokazuje, że można postępować inaczej. Zło dobrem zwyciężaj😍
Wycieczka zakończyła się około godziny 23.30, ale humory dopisywały wszystkim uczestnikom.
Opiekunkami uczniów podczas wyjazdu były panie Izabela Michońska i Małgorzata Brodziak.

Izabela Michońska

Piosenka zmieniająca życie

Konkurs piosenki polskiej "Piosenka zmieniająca życie" organizowany od kilkunastu  lat przez Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu w tym roku gościł kolejnych młodych artystów,  a wśród nich Kościuszkowcy - Jakub Cielecki i Nataniel Tolisz. Nasi uczniowie wraz z grupą 60 uczniów z różnych szkół powiatu i Dolnego Śląska prezentowali przez kilka godzin swoje wokalne umiejętności. I warto było słuchać, bo nieraz łza kręciła się w oku. 
Gościem specjalnym zasiadającym w jury był Piotr "Poison" Plichta, którego artystyczny program profilaktyczny wzbudził wielkie i piękne emocje. Historia życia opowiedziana przez artystę może być przestrogą dla młodych ludzi, a jednocześnie promieniem nadziei, że z każdą trudną sytuacją w życiu możemy sobie poradzić. Dziękujemy za tę lekcję życia i cudowny koncert 😍 I miło nam poinformować, iż 3 miejsce w kategorii szkół powiatu wołowskiego zdobył Jakub Cielecki za bardzo emocjonalne wykonanie piosenki "Mój grzech i moja modlitwa" DJ Naczalnik Boss. Gratulacje również dla Nataniela za piękny wykon piosenki "Biały krzyż" Czerwonych Gitar. 
Dzień spędzony na konkursie naprawdę zmienia życie. Gratulacje dla organizatorów ❤️
Izabela Michońska 

Pierwsza Piesza Pielgrzymka

W sobotę 16 maja 2026 roku uczestniczyliśmy w historycznym wydarzeniu na terenie naszej małej Ojczyzny. Pierwsza Piesza Pielgrzymka z Kościoła pw. Świętego Wawrzyńca w Wołowie do Sanktuarium pw. NMP z Góry Karmel w Głębowicach z udziałem Kościuszkowców😍 Każdy niósł w sercu swoją intencję,  ale wspólna modlitwa, śpiew, a także cisza i łzy wzruszenia łączyły pielgrzymów. Przepiękna trasa wśród zieleni pozwoliła na chwilę zadumy, wyciszenia i zatrzymania. To była przestrzeń do osobistego odkrywania swojej duchowości a jednocześnie chwila bliskości i jednoczenia z innymi ludźmi,  na który w galopującym świecie jest coraz mniej czasu. I nawet odtańczyliśmy "belgijkę"  💕💕To była wielka energia dla ducha i ciała❤️
Izabela Michońska