Ułatwienia dostępu

Konkurs Zoologiczny „IRBIS”

VIII edycja Konkursu Zoologicznego „IRBIS”, organizowanego przez Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie pod patronatem Zoo Lubin, odbywa się pod hasłem: „Egzotyczny pupil w domu”.

Do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Zofia Popielarz i Paweł Bielski z klasy 1 TLI oraz Hanna Bochniak i Eliza Michalska z klasy 3 TLa 👏.

W dniu 22 kwietnia uczniowie zorganizowali w naszej szkole wykład oraz wystawę, podczas których:

przedstawili przykłady egzotycznych zwierząt, które mogą stać się domowymi ulubieńcami 🐍🦎🐸,
podkreślili konieczność zdobycia rzetelnej wiedzy przed zakupem lub przygarnięciem zwierzęcia 📚,
omówili wymagania środowiskowe, behawioralne i dietetyczne niezbędne do zapewnienia dobrostanu wybranych gatunków 🌡️🥗,
zaprezentowali wyzwania i trudności związane z hodowlą egzotycznych zwierząt ⚠️,
zwrócili uwagę na los zwierząt, które trafiają w nieodpowiednie ręce w wyniku nieprzemyślanych decyzji 💔.

Wydarzenie było wartościową lekcją odpowiedzialności i uświadomiło, że decyzja o posiadaniu egzotycznego zwierzęcia powinna być dobrze przemyślana i poparta wiedzą 🧠💚.